Contenido del Articulo


Contenido del Articulo

Print this article   Email this to a friend

Prensa

Internacional Socialista en las noticiasJunio de 2013Albania


Apoyo de la IS para la coalición encabezada por Edi Rama, SPA, en las elecciones de 2013, 23 de Junio


Ayala: Moment i jashtëzakonshëm për vendin dhe Evropën. Rama: Populli vendim për hapjen e një epoke të re si në ’92


Channel 1, 25 de Junio de 2013


Ayala: "Un momento extraordinario para el país y Europa"
Rama: "La decisión de la gente de iniciar una nueva era como en el '92 "
Kreu i PS-së, Edi Rama në një konferencë për mediat sot nga selia e PS-së, ka dalë së bashku me sekterarin e Internacionales Socialiste, Luis Ajala. Në fjalën e tij Ajala tha se ky është... Leer más

Leader of the Socialist Party is congratulated by the general secretary of Socialist International

Independent Balkan News Agency, 25 de Junio de 2013
The leader of the Socialist Party, Edi Rama delivered a press conference today along with the general secretary of the Socialist International, Luis Ayala, where he said, “the Albanian people... Leer más

Sieg der Sozialisten  'La victoria de los socialistas'Die Opposition hat die Parlamentswahl in Albanien klar gewonnen

Taz.de, 25 June 2013

Nach der von Gewalt überschatteten Wahl in Albanien zeichnet sich ein überraschend klarer Sieg der oppositionellen Sozialisten ab. Bei Auszählung von drei Vierteln der Stimmen lag das Bündnis... Leer más

 
VIDEOS:Edi Rama dhe Ayala i IS, për fitoren e të majtës
Agjencia Noa, 25 June 2013
Ayala e Rama:Fitore e Shqipërisë, tani presim të njihet rezultati

Shqiptarja, 25 June 2013
Kryetari i PS-së sëbashku me Sekretarin e Përgjithshëm të Internacionales Socialiste, Luis Ayala, kanë përshëndetur sëbashku, fitoren e së majtës në Shqipëri në një konferencë për shtyp. Ata kanë... Leer más
 
Rama-Ayala: Losers should accept the result
Albanian Screen TV, 25 de Junio de 2013
The Socialist Party leader, Edi Rama, reiterated the appeal addressed to the DP leader, Sali Berisha, to accept loss. In a joint press conference with Luis Ayala, the secretary general of the Socialist... Leer más

Rama – Ajala: Tani fillon një epokë e re për Shqipërinë
Civitas online, 25 de Junio de 2013
Kryetari i Parisë Socialiste Edi Rama së bashku me sekretarin e Internacionales Socialiste Evropiane Luis Ajala kanë dalë përpara mediave për të folur për rezultatin e deritanishëm të zgjedhjeve. Sipas Ajalës... Leer más

Rama: Sovrani vendosi hapjen e një epoke të re si në vitin ’92. Kundërshtari të pranojë humbjen
Panorama, 25 de Junio de 2013
TIRANE- Kreu i PS-se, Edi Rama ne te paren konference per mediat per diten e sotme nga selia e PS-se, ka dale se bashku me sekretarin e Internacionales Socialiste, Luis Ajala...Leer más

Rama-Ayala: Berisha të pranojë humbjen, fitoi Shqipëria e democracia
IDEA 25 de Junio de 2013
Edi Rama doli sërish sot nga selia rozë në mes të brohoritjeve të simpatizantëve të majtë duke i bërë thirrje Sali Berishës që të pranojë rezultatin e zgjedhjeve...Leer más

Kreu i PS-së Rama: Fitorja e së majtës, e thellë. Bregu: Diferenca po ngushtohet
Standard, 25 de Junio de 2013
Në ditën e parë postzgjedhore, kreu socialist Edi Rama shpalli dje fitoren e koalicionit të majtë, duke kërkuar njëkohësisht respektimin e votës së çdo shqiptari deri... Leer más

Luis Ajala: Bashkimi i së majtës, vizion të ri. Rama: U hap një epokë e re si në 92-in
Ora News, 25 de Junio de 2013
Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ka dalë në një konferencë të përbashkët për shtyp me Sekretarin e Përgjithshëm të Internacionales Socialiste, Luis Ajala... Leer más

Ayala në Tiranë për të uruar i pari Ramën
Time, 24 de Junio de 2013
Sekretari i Përgjithshëm i Internacionales Socialiste, Luis Ayala, ishte i pranishëm sot në Tiranë, ndoshta për të përgëzuar personalisht Edi Ramën si kryeministrin e ri të Shqipërisë... Leer más

Rama: Berisha të pranojë humbjen. Në zgjedhje fitoi Shqipëria, Kryesocialisti në një konferencë me sekretarin e Internacionales Socialist, Ayala
ABC News, 25 de Junio de 2013
Në një konferencë të përbashkët me sekretarin e Përgjithshëm i Internacionales Socialiste Luis Ayala, kryetari i partisë Socialiste Edi Rama i ka bërë sërish thirrje kreut të Partisë Demokratike Sali... Leer más

Rama: Berisha të pranojë humbjen. Në zgjedhje fitoi Shqipëria

Bota Sot, 25 de Junio de 2013
Kryesocialisti në një konferencë me sekretarin e Internacionales Socialist, Ayala. Në një konferencë të përbashkët me sekretarin e Përgjithshëm i Internacionales Socialiste Luis Ayala, kryetari... Leer más

Ayala: Presim që Berisha të njohë rezultatin. Rama: Shqiptarët mbyllën një epokë, si në 1992
Albanian News Agency, Albpress, 25 de Junio de 2013
Nën brohoritjet për fitore në zgjedhjet e 23 Qershorit të disa mbështetësve dhe simpatizantëve të Partisë Socialiste, Sekretari i Përgjithshëm i Internacionale Socialiste Luis Ayala apeloi nga selia... Leer másGeorgia

Reunión del Comité de la Internacional Socialista para la CEI, el Cáucaso y el Mar Negro,
Tbilisi, 3-4 de Junio


Socialist International expresses worries over rise in ‘authoritarianism’ in Turkey

Hurriyet Daily News, 4 de Junio de 2013
A committee from the Socialist International has expressed its worries over the rise of authoritarianism in Turkey, as well as its concerns about the "disproportionate and excessive use of force" by police... Leer más


The sitting of the Socialist International Committee on Caucasus and CIS

Parliament of Georgia, 3 de Junio de 2013

INTERNACIONAL SOCIALISTA, PO BOX 67973, LONDRES, SW4 4DU, UNITED KINGDOM
T: (44 20) 7627 4449 T: (44) 7825 149 076 E: Socialist International